Przejdź do głównej zawartości

Domowa hodowla szczypioru

Dziś mój znak firmowy i taka prywatna tradycja. Zawsze, kiedy zimą zauważam pierwsze cebule puszczające pędy wsadzam je do doniczek, lub jak w tym roku, improwizowanych pojemników z ziemią i ustawiam w miejscu, gdzie będą miały odrobinę światła, ciepła i gdzie będzie mi łatwo je podlać i zebrać.


Czy nie łatwiej kupić gotowy pęczek szczypioru w markecie? Po co się tak "męczyć"? Owszem, niby łatwiej, ale taki szczypior z wody, czy uprawy hydroponicznej jest bardzo nietrwały i szybko zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach, a tu zawsze mam świeży szczypiorek np. do kanapek, czy jajecznicy. Chciałoby się coś przegryźć, ale nie wiadomo co... a tu zawsze jest rozwiązanie ;-)


Poza tym to zawsze jakiś "sport", improwizacja jak zorganizować "plantację cebuli", czy inne domowe uprawy, np. zioła potrzebne w kuchni. Wg mnie ideałem preppesa jest własna produkcja żywności, niezależna, tu mamy takie pierwsze "ćwiczenie" i daleką namiastkę w drodze do tego celu ;-)


Polecam ;-)


Smacznego ;-)

Popularne posty z tego bloga

Łom w samochodzie? Warto się zaopatrzyć

Po co nam w ogóle łom w aucie? Jeśli doszłoby do pożaru silnika, należy lekko uchylić maskę i użyć gaśnicy kierując dysze pod pokrywę silnika, nie otwieramy klapy na max, a jedynie lekko uchylamy, nie sikamy na pokrywę, ani w otwory gdzie widać chłodnice, jest wysoce prawdopodobne, że zapieką się mechanizmy otwierania pokrywy, bądź ulegną deformacji w czasie wypadku, wtedy łom będzie niezbędny. Łom przyda się też do awaryjnego wywarzania drzwi w razie konieczności udzielania pomocy .  Łomy są bardzo tanie. Do typowego auta polecam gruby, niezbyt długi łom. Ważne! Wozimy takie rzeczy tylko i wyłącznie zabezpieczone w bagażniku, nigdy w przedziale pasażerskim. W razie wypadku/dachowania luźne i ciężkie przedmioty bezwładnie latające w kabinie pasażerskiej mogą nas po prostu zabić.

Jasnota purpurowa

Hej! Dzisiaj zapraszam na zbiory jasnoty purpurowej. Roślina wykazuje tyle prozdrowotnych właściwości, że musiałbym poświęcić kilka stron maszynopisu na jej opis - zatem zapraszam do wyszukiwarek i lektury. Natomiast ja (poza mocno ziołowym wywarem, który jednakże głowy nie urywa pod kątem walorów smakowych) spożyłem jasnotę a'la szpinak. Roślina jest w całości jadalna i traktuję ją po prostu jako jedno z dzikich warzyw.  Link bezpośredni:  https://www.tiktok.com/@miejskisurvival/video/7079868025842699526?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&lang=pl-PL . @miejskisurvival Jasnota #zioła #preppers #preppersi #survival #zdrowie #ekologia #las #przyroda ♬ dźwięk oryginalny - Miejski Survival, Preppersi .

Suszenie forsycji

Hej! Koniec marca to sezon na zbiory forsycji. Mało kto wie, że kwitnące na żółto krzewy i żywopłoty mogą być bardzo przydatne w naszej kuchni. Mogą zastąpić cytrynę, np. przy robieniu herbaty, mogą być bazą przetworów, itp. Zapraszam na krótki film. https://www.tiktok.com/@miejskisurvival/video/7080518786121551110?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&lang=pl-PL . @miejskisurvival Suszenie forsycji na herbatę #przyroda #las #ekologia #zdrowie #survival #preppersi #preppers #zioła #gotowanie #zapasy #pl #poland #polska🇵🇱 ♬ dźwięk oryginalny - Miejski Survival, Preppersi .